MEFA_papier_300_tytan_skos_prz_240x170vline_m

Firma TYTAN oferuje najnowszą technologię druku bezprzewodowego w rozwiązaniu   PRO 4.1 /4.0x.  Ł ączność bezprzewodowa jest możliwa na bazie komputerka PSION PRO  G1/G2/G3 lub PDA oraz  drukarek MEFA_2010/14/15, , BIXOLON, EXTECH, APEX4.   czy V-Line112.

Komputerek PSION_PRO/ PDA musi mieć aktywny  moduł Bluetooth a drukarki, z którymi ma się odbywać komunikacja radiowa również muszą posiadać moduł Bluetooth.

 

 

     Rozwiązanie to ułatwia pracę zastępując nam dotychczasowe połączenie kablowe z drukarką-  należy stwierdzić, że ten kabel często ulegał uszkodzeniom i był regularnie wymieniany w trakcie eksploatacji drukarki.

Prawa fizyki są jednak takie, że na wytworzenie połączenia drogą Bluetooth zużywamy dodatkową energię i tego faktu nie należy pomijać.  Należy tutaj powiedzieć, że ilość energii jest zauważalna  i zarówno akumulator drukarki jak i akumulator komputerka będą  dodatkowo obciążane.

     W niektórych sytuacjach czy warunkach należałoby być wyposażonym w akumulator dodatkowy, zapasowy na wypadek wyczerpania się energii w akumulatorze zasadniczym. Dotyczyć to może rejonów, w których Inkasent może uzyskać wysoką wydajność czyli ilość odczytów dużo powyżej 100 punktów / rachunków dziennie.

Rzeczywistych, praktycznych danych nie da się podać precyzyjnie bo warunki pracy inkasenta mają duży wpływ na eksploatację zestawu w technologii Bluetooth. Myślimy tutaj o kwestii czasu pomiędzy kolejnymi odczytami, długości rachunków ( z odcinkami do zapłaty lub bez), ilości odczytów itd. W warunkach laboratoryjnych, mając w pełni naładowany zestaw można wygenerować spokojnie  ponad  100 rachunków. Drukarka MEFA 15 ponad 250.

  W pracy terenowej mamy zawsze rozbieżności wynikające z lokalnych cech terenu, specyfiki pracy inkasenta.  Temat jest tak samo precyzyjny jak praca z akumulatora przy łączności kablowej   - jeden inkasent wydrukuje 180 rachunków z akumulatora inny ma problemy z 80 rachunkami –  wtedy akumulator wymaga doładowania lub wymiany na zapasowy.  Takie same doświadczenia, opinie zbieramy w przypadku technologii Bluetooth. 

     Obecnie, po okresie ponad  5lat  testów oraz aktualnej,  nowszej technologii Bluetooth,  możemy przekazać pozytywne informacje, że również w terenie, przy naładowanym zestawie  inkasenci obsługują ponad 100 płatników, drukując im rachunki i schodząc z trasy mają nadal akumulatory gotowe do kolejnych wydruków !

     Każda nowa instalacja może być wykonana w technologii Bluetooth a instalacje nieco starsze mogą zostać doposażone w tą technologię. Zgodność technologiczna wystąpić musi na poziomie programu INKASENT_PRO 4.0x i  drukarki  np. MEFA15  lub EXTECH  APEX4 i komputerka PSION WORKABOUT PRO  G1/G2/G3  czy  PDA PIDION, M3 BLACK czy DS5.