Celem modułu jest uproszczenie i automatyzacja rozliczeń z klientami w trybie stałych, regularnych usług - nazywanych ryczałtami.

Można działać lepiej i obniżyć koszty !

Wprowadzenie do zagadnienia:

W programie Wywóz Nieczystości opracowano moduł drukowania blankietów. Drukowanie blankietów, czyli informacji o przewidywanych opłatach za wywóz nieczystości, ma na celu jednorazową wysyłkę blankietów do klienta, za pomocą których będzie wpłacał za usługi w kilku ratach, za dłuższy okres czasu. Obliczenie kwot na blankietach wykonywane jest w oparciu o opis usług ryczałtowych dla MGN-u (Miejsca Gromadzenia Nieczystości ) oraz zadeklarowaną ilość rat i okres obliczeniowy.  Wzorce blankietów ( 10 dopuszczalnych wzorców  do opracowania) mogą być w całości zredagowane przez użytkownika programu. Typowe wzorce są dostarczane w momencie instalacji. Kontrola płatności oraz wielkość sprzedaży jest prowadzona i ustalana w oparciu o generowane faktury ryczałtowe za te same okresy, które zostały zadeklarowane dla płatnika  i wydrukowane  na jego  blankietach.

Cechy rozwiązania:

  • blankiety zdecydowanie i kompleksowo upraszczają rozliczenia z klientem masowym.
  • blankiety zmniejszają liczbę wysyłek do klienta obniżając w sposób zdecydowany koszty pocztowe czy doręczeń własnych
  • blankiety sprawdzają się najbardziej w przypadku grupy płatników indywidualnych, płacących niewielkie kwoty w trybie ryczałtowym i nie wymagajacych drukowanych faktur.
  • blankiety w prosty sposób systematyzują przelewówy za wykonane usługi w praktycznie dowolnym okresie czasu.
  • blankiety najczęściej są generowane raz na pół roku.
  • blankiety mogą być wykorzystane jako nośniki treści reklamowych/ informacyjnych  firm trzecich- na ich odwrocie lub  przy okazji wysyłki blankietów można dostarczać inne  materiały reklamowe.
   • znane są przypadki takiego połączenia "tematu dodatkowej reklamy", że cały proces blankietowania był bezkosztowy a nawet dało się osiągnąć minimalny zysk.
   • wdrażaliśmy to rozwiązanie w układzie drukowania blankietów w drukarni gdzie ich treść zasadnicza (zmienna) była przygotowana w specjalnym pliku odpowiednio wygenerowanym z programu WYWÓZ NIECZYSTOŚCI
  • blankiety przynoszą dodatkowe oszczędności z prostego faktu, że klientom indywidualnym po wystawieniu blankietów nie musimy wysyłać dużych formatowo faktur.Faktury są oczywiście każdorazowo generowane i w dowolnym momencie możemy je wydrukować <o ile zajdzie taka potrzeba.>

 

  • blankiety według przedstawionego rozwiązania sprawdziły się u wielu użytkowników i są bardzo chwalone dzięki obniżeniu pracochłonności i kosztów rozliczeń.

 

Dodatkowe szczegóły dostępne po bezpośrednim kontakcie, zapraszamy

W opinii użytkowników jest to rewelacja, upraszczająca obsługę klienta masowego.

Można działać lepiej i obniżyć koszty !