Nowe systemy operacyjne, nowe interfejsy, nowe drukarki.

logo_xp2

W ostatnich latach zauważa się masowe oparcie urządzeń peryferyjnych, a właściwie ich komunikacji z komputerem na szybkim i prostym interfejsie USB 2.0 (480 Mbit/s ) iUSB_logo2 ostatnio - od 2010 roku  3.0 (3.2 Gbit/s )Uniwersalność zauważamy po ilości zastosowań a prostota korzystania wynika chociażby z przewodu łączącego - proszę porównać go z odpowiednikiem dla znanego Centronics'a /LPT.

 

ASUS_30m

Rozwiązanie to pojawiło się również w odniesieniu do drukarek.

Drukarki GDI/USB to obecnie najtańsze drukarki laserowe nie mające własnego procesora wydruku tylko korzystające z mocy obliczeniowej komputera,   do którego są podłączone. Nie budziły one naszego entuzjazmu gdyż były bardzo wolne - wynikało to z przyjętej koncepcji budowy wydruku a ta zapewne wynikała z wcześniej założonej niskiej ceny. Obecnie ich szybkość jest zadawalająca, również z powodu szybszej transmisji USB 2.0 i  wchodzącego na rynek USB 3.0.

Drukarki z tej grupy mogą być z powodzeniem obsługiwane przez nasze oprogramowanie. Należy  jednak zaznaczyć, ze szybkość pracy tych drukarek jest również zależna od szybkości komputera z którym współpracują. W większości przypadków gdy obecnie  mamy komputer z interfejsem USB 2.0 i współczesną drukarkę USB/GDI   to  układ taki pracuje  zadawalająco.

Drukarki USB, z językiem PCL5/6 są obecnie coraz popularniejsze, zaliczają się do wyższej klasy, są wydajniejsze. Posiadają własny procesor wydruku, nie obciążają wydrukami komputera (tak jak klasa GDI/USB) a wykorzystanie złącza USB przyspiesza współpracę z komputerem.  Jeżeli jest możliwość zdecydowania się na taką drukarkę to zalecamy właśnie takie rozwiązanie-  drukarka z językiem PCL.

Drukarki USB, z językiem PCL5/6   bezproblemowo mogą być wykorzystywane przez nasze oprogramowanie i jest to rozwiązanie zdecydowanie polecane przez nas. W tej klasie sprzętu możemy doszukać się wydajnych, szybkich drukarek do zastosowań masowych wydruków z systemów rozliczeniowych o wydajnościach  80.000 stron/miesiąc i wyższych.

Zapraszamy do korzystania z naszych sprawdzonych  rozwiązań.

Najnowsze  nasze programy  w  wersjach 32 bitowych posiadają wygodne kreatory drukarek umożliwiajace prosty, elastyczny wybór drukarek widzianych w systemie WINDOWS,  w tym również sieciowych udostępnionych czy wprost wpiętych w gniazdo sieci komputerowej - drukarek Ethernet/ IP.

-jeżeli komputer, na którym pracuje nasz program widzi drukarkę to w prosty sposób możemy ją zadeklarować w  programie i wysłać wydruk.

W przypadku wątpliwości w doborze drukarki prosimy o kontakt, wszelkie porady poprzemy doświadczeniami (tak pozytywnymi jak i negatywnymi) z  zastosowań u dotychczasowych użytkowników.

Posiadamy w ciągłej ofercie sprawdzone drukarki pod konkretne potrzeby u różnych grup użytkowników.

Chętnie dostarczymy Państwu drukarkę, która sprawdzi się w 100% !